(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 11:58

KTM (Nr 2755024)

KTM

Marka i model:

KTM Duke 390

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 772.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Friedrichsdorf, 61381, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nysa, Polska

Termin elastyczny