(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM (Nr 4931390)

KTM

Marka i model:

KTM

Waga w kg (łączna):

135.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 700.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Cárcar

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Hinojosa Del Duque

10 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.