Ktm 125 (Nr 5765891)

Ktm 125

Marka i model:

Ktm Duke 125

Waga w kg (łączna):

125

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1120.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarrasa

22 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.