KTM 125 Duke (Nr 7657695)

KTM 125 Duke
Waga
Sztuk
KTM 125 Duke
Długość
200 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
1953 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

Od 10 maj 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Bretagne, Lorient

Od 10 maj 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.