(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM 1290 adventure (Nr 4896970)

KTM 1290 adventure

Marka i model:

Ktm 1290 adventure S

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1214.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Hasselt

Od 16 wrz 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Grad Zagreb, Zagrzeb

23 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.