(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KTM 1290 Super Duke (Nr 7885138)

Waga
Sztuk
KTM 1290 Super Duke
Długość
200 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
613 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hürth

Od 19 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Roßbach

Od 19 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.