KTM 390 Duke (Nr 7654860)

KTM 390 Duke
Waga
Sztuk
KTM 390 Duke
Długość
200 cm
149 kg
1
Łączna waga:
149 kg
Dystans
4247 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Liban, محافظة بيروت, Bejrut

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 1 sie 2021 do 30 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.