(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KTM 690 (Nr 7636165)

Waga
Sztuk
KTM 690
Długość
200 cm
160 kg
1
Łączna waga:
160 kg
Dystans
565 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Warzymice

Od 14 kwi 2021 do 16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 16 kwi 2021 do 17 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.