KTM 690 Duke R x 2 (Nr 8018501)

KTM 690 Duke R x 2
Waga
Sztuk
KTM 690 Duke R
Długość
205 cm
155 kg
2
Łączna waga:
310 kg
Dystans
3603 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Lindau

Od 3 sty 2022 do 10 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 3 sty 2022 do 10 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.