ktm 690r enduro (Nr 5670639)

ktm 690r enduro

Marka i model:

ktm enduro 690r

Waga w kg (łączna):

155

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3103.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 6 lip 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

Od 31 lip 2020 do 5 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.