KTM 790 ADV (Nr 6322844)

Marka i model:

KTM 790

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Singapur, Singapur, Singapur

17 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.