KTM 790 Adventure (Nr 5589355)

KTM 790 Adventure

Marka i model:

KTM 790 Adventure

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2785.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

1 mar 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

31 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.