KTM 790 adventure (Nr 7013795)

KTM 790 adventure
Waga
Sztuk
KTM 790 adventure
Długość
150 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
4515 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 1 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.