(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm 990 (Nr 5413834)

Ktm 990

Marka i model:

Ktm 990

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 8399.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Pakistan, Terytorium Stołeczne Islamabadu, Islamabad

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.