(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM ADVENTURE 950 (Nr 4749944)

Marka i model:

KTM 950 ADVENTURE

Waga w kg (łączna):

192.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1893.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 26 lip 2019 do 3 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

Od 27 lip 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.