(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-20 19:20

ktm duke 125

(Nr 2167944)
ktm duke 125

Marka i model:

Ktm duke

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 314.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gogolin, 47-320, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny