(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM Duke 790 (Nr 5294226)

KTM  Duke 790

Marka i model:

KTM Duke 790

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3901.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Stadthagen

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

30 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.