Ktm exc (Nr 7528419)

Ktm exc
Waga
Sztuk
Ktm exc
Długość
165 cm
140 kg
1
Łączna waga:
140 kg
Dystans
2689 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, The Lexington

Od 22 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Weliko Tyrnowo, Wielkie Tyrnowo

Od 6 maj 2021 do 7 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.