KTM RC 125 (Nr 7613689)

KTM RC 125
Waga
Sztuk
KTM RC 125
Długość
200 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
846 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 30 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 1 wrz 2021 do 2 wrz 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.