(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KTM sxf 250 (Nr 6377395)

KTM sxf 250

Marka i model:

KTM

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1404.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Tielt

Od 25 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Półrzeczki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.