(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-08-11 09:45

KULTYWATOR LEMKEN (Nr 3086070)

KULTYWATOR  LEMKEN

Marka i model:

LEMKEN SMARAGD 260

Długość [m]:

1.8

Szerokość [m]:

2.6

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

550.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 911.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych prawie zawsze bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Sporawe maszyny uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie jeździć po polskich trasach, dlatego że ich wymiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w UE. Trudność stanowić może dodatkowo nacisk osi pojazdów rolniczych, który przewyższa normy dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni dysponować należycie dopasowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przekracza dozwolone normy gabarytami lub wagą, potrzebne jest odebranie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

    Koszt przewozu maszyny uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.

Adres i termin nadania

Oesterdeichstrich, 25761, Niemcy

11 sie 2018

Adres i termin dostawy

Racibórz, Polska

25 sie 2018