(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kurazai 2018 (Nr 5685934)

Kurazai 2018

Marka i model:

Kurazai 2018

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2610.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Provincia De Cartago, Cantón Cartago

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.