(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco 400 xciting (Nr 6226903)

Kymco 400 xciting

Marka i model:

kymco 400 xciting

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 255.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Trujillo

31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.