(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco 500 (Nr 6057902)

Kymco 500

Marka i model:

Kynco

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

345

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Almuñécar

Od 1 maj 2020 do 4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 1 cze 2020 do 1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.