(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-01 21:51

Kymco Agility 50

(Nr 2249985)

Marka i model:

Kymco Agility 50

Waga w kg (łączna):

97.00

Budżet zlecenia [zł]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 21.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Plac Wolności, Świerzawa, Polska

3 sty 2018

Adres i termin dostawy

Jelenia Góra, 58-513, Polska

3 sty 2018