(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco Agility City 125 (Nr 7586629)

Kymco Agility City 125
Waga
Sztuk
Kymco Agility City 125
Długość
205 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 22 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Arteixo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.