Kymco Agility City 125 (Nr 7682901)

Kymco Agility City 125
Waga
Sztuk
Kymco Agility City 125
Długość
205 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
2721 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Malta, Malta, San Ġwann

Od 29 lip 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.