Kymco movie xl (Nr 5497520)

Kymco movie xl

Marka i model:

Kymco movie xl

Waga w kg (łączna):

118.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1473.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Traunstein

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.