(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco MXU 500 4x4 IRS (Nr 7644803)

Kymco MXU 500 4x4 IRS
Waga
Sztuk
Kymco MXU 500 4x4 IRS
Długość
223 cm
306 kg
1
Łączna waga:
306 kg
Dystans
72 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Marki

Od 13 kwi 2021 do 14 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warka

Od 13 kwi 2021 do 14 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.