(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kymco people s 50 (Nr 4708824)

Marka i model:

Kymco People s 50

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 1067.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almonte

Od 21 sie 2019 do 24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.