(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-17 14:34

Kymco Super 9 (Nr 1909603)

Marka i model:

Kymco Super9

Waga w kg (łączna):

90.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 434.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

18 lip 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Termin elastyczny