(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco Superdink 125 (Nr 6107168)

Kymco Superdink 125

Marka i model:

Kymco Superdink 125

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

85

Liczba sztuk:

1

Dystans: 303.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 6 lip 2020 do 17 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 20 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.