(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco Xciting 400i (Nr 5237474)

Kymco Xciting 400i

Marka i model:

Kymco Xciting 400i

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1183.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Balingen

Od 10 paź 2019 do 11 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Pruszków

12 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.