Kymco Xciting 500 Motorroller (Nr 6473191)

Marka i model:

Kymco Xciting 500 i230

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1297.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Godern

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Węgry, Harkány, Baranya, Ungarn

5 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.