(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kymcon AK 550 scooter (Nr 4589349)

kymcon AK 550 scooter

Marka i model:

kymcon AK 550

Waga w kg (łączna):

226.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2861.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Marín

20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Tarent

4 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.