(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymko ak 550 (Nr 5246714)

Kymko ak 550

Marka i model:

Kymco ak 550

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1081.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Ripollet

4 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Coruña

11 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.