(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-07-24 13:04

labrador

(Nr 1919663)
labrador

Waga w kg:

30.00

Dystans: 471.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 .

    Nie licząc paszportu potrzebnetakże dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymaganerównież takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Śrem, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Motycze Szlacheckie, Polska

Termin elastyczny