(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-29 00:27

Labrador

(Nr 2246430)
Labrador

Waga w kg (łączna):

16.00

Dystans: 1900.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Follonica, 58022, Włochy

7 sty 2018