(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ładowarka przegubowa + widły do palet (Nr 1787109)

Marka i model:

Avant ładowarka przegubowa

Długość [m]:

3.6

Szerokość [m]:

1.08

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 33.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Hubówka

Od 15 maj 2017 do 17 maj 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kraśnica-Kolonia

Od 15 maj 2017 do 18 maj 2017


Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych zazwyczaj jest przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie poruszać się po polskich trasach, jako że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w Europie. Trudność powodować może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, który przerasta reguły dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych mają stosownie dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć urządzenia rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa możliwe normy wielkością lub wagą, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

    Cena przewozu urządzenia uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również termin przewozu.