(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 12:29

ŁADUNEK EKSPOZYCJI 1.5T PLUS LAWETA Z AUTEM OSOBOWYM (Nr 2400768)

Marka i model:

Ładunek ekspozycji 1.5 T plus laweta z autem ososbowym trasa Kielce-Londyn

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1749.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kielce, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Luton, LU1 2NA, Wielka Brytania

Termin elastyczny