Lambretta V200 Special x 3 (Nr 7477290)

Lambretta V200 Special x 3
Waga
Sztuk
Lambretta V200 Special
Długość
190 cm
86 kg
3
Łączna waga:
258 kg
Dystans
1244 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 23 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Rodan-Alpy, Lyon

Od 1 lip 2021 do 7 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.