(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

lampa z abażurem (Nr 5464582)

lampa z abażurem

Długość [m]:

1.30

Szerokość [m]:

1.30

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

10

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szczególna ostrozność. przedmioty są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia, zgięcia wgniecenia, itp.

Opakowanie ładunku:

bardzo delikatny abażur z lampą bez opakowania. transport od drzwi do drzwi.

Dystans: 427.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Marki

22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Międzyrzecz

22 lis 2019


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz wymaga wielkiej ostrożności uważa się przesyłki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Zaliczamy do nich m.in. instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy zrobione z łamliwych materiałów. Pośród nieustannie przewożonych przedmiotów znajdziemy pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia należytego osłonięcia transportu jest zasadnicza. Opłaca się zastosować tworzywa osłaniające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa lub kartony. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest użyć do ochronienia niedużych przedmiotów – można je uzyskać w markecie budowlanym lub w sklepach internetowych. Podczas gdy folia stretch stosowana będzie do zawinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można zastosować także pledy, styropian, magazyny, ręczniki i taśmy.

 

Koszt transportu przesyłki o szczególnej ostrożności

 

koszt przewozu paczki, która wymaga szczególnej ostrożności uzależniony jest od wagi i formatów, jak również od trasy między punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na ostateczną cenę może wpłynąć również niezbędność zapewnienia tworzyw zabezpieczających przez firmę transportową. Przykładowo, za transport lustra na odcinku Gliwice – Warta zapłacono niecałe 250 złotych. Natomiast za przewóz zegara kominkowego z Holandii do Łodzi wydano kwotę 200 złotych. Za przewóz rzeźby kamiennej na odcinku Warszawa – Umianowice kosztował 300 zł.