lamparas (Nr 5621799)

lamparas

Długość [m]:

60

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

12.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3682.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

30 sty 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Kyiv City, Kijów

20 lut 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych jest konieczność zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy jedynie karton. Wolną przestrzeń pakunku trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię stretch – w szczególności uwagę trzeba poświęcić rzeczom delikatnym oraz pamiętać, żeby zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia elementu folią, ważne będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Jeżeli przewozimy duże tłukące się przedmioty na przykład lustra, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie oraz czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

Nieduże szklane elementy takie jak kieliszki, lampki warto osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną metodą pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, np. żyrandole czy telewizory, można wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, takie jak swetry oraz gąbki.

Koszt transportu przedmiotów kruchych zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli wymagamy użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli prosimy, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 PLN.