(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Lampy z Hamburga do 55-080 Katy Wroclawskie (Nr 1553927)

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

10

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 608.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kąty Wrocławskie

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów łatwo tłukących się, kruchych lub niewytrzymałych warto z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość osłonięcia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto wypełnić gąbczastymi elementami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest owinąć w folię stretch – przede wszystkim uwagę trzeba poświęcić przedmiotom tłukącym i dodatkowo należy wypełnić niezajęte przestrzenie w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, zasadnicze będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

    Jeśli transportujemy wielkie ze szkła elementy np. lustra, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła element owijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Niewielkie ze szkła przedmioty na przykład szklanki, lampki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną techniką pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, np. lampy czy monitory, warto użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, jak np. swetry lub szmatki.

    Koszt transportu elementów delikatnych zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, żeby to firma transportowa ochroniła przedmiot). Przykładowo, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek około 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 zł.