Land Rover Defender (Nr 6491083)

Land Rover Defender
Waga Sztuk:
Land Rover Defender 1 Gen. [restyling] (2007 - 2016) 90 SUV 3-Doors
Długość
404 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
200 cm
ok. 1889 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1889 kg
Dystans: 2790 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Muğla, Marmaris

Od 1 wrz 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Ankona

Od 5 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.