(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Defender (Nr 6491110)

Land Rover Defender
Waga Sztuk:
Land Rover Defender 1 Gen. [restyling] (2007 - 2016) 90 SUV 3-Doors
Długość
404 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
200 cm
ok. 1889 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1889 kg
Dystans: 2790 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Muğla, Marmaris

Od 1 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Ankona

Od 7 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.