(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Defender (Nr 6571255)

Land Rover Defender
Waga
Sztuk
Land Rover Defender 2 Gen. (2019 - 2020) SUV
Długość
508 cm
Szerokość
209 cm
Wysokość
197 cm
ok.
2362 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2362 kg
Dystans
1638 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kornwalia, St Austell

Od 15 paź 2020 do 29 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 29 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.