Land Rover Defender (Nr 7544172)

Land Rover Defender
Waga
Sztuk
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 110 SUV 5-Doors
Długość
449 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
203 cm
ok.
1930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1930 kg
Dystans
4272 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 2 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.