Land Rover Defender (Nr 7838464)

Land Rover Defender
Waga
Sztuk
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 110 SUV 5-Doors
Długość
449 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
203 cm
ok.
1930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1930 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.