(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Discovery (Nr 4641610)

Marka i model:

Land Rover Discovery

Waga w kg (łączna):

2100

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2626.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

24 mar 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

27 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.